BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Maga alatt a feldolgozóipar

2003. január 2. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kiábrándítóan gyenge az eurózóna feldolgozóipara, mert a tavaly év közepén tapasztalt halvány javulás is teljesen elenyészett - kommentálta a Standard Chartered elemzője, hogy a térség feldolgozóipari teljesítményét felmérő beszerzési menedzserindex (PMI) a negyedik egymást követő hónapban jelezte a szektor zsugorodását. A Reuters megbízásából nyolc ország 2500 vállalatvezetőjének megkérdezése alapján elkészített mutató, amely a térség feldolgozóiparának több mint kilenctizedét lefedi, a novemberi 49,5-ről decemberben 48,4 pontra esett. Így a PMI még távolabb került a növekedést jelző 50 ponttól.
Az elemzők is jó nagyot tévedtek: konszenzusaik hajszálnyi javulásra, 49,5-49,7 pontra számítottak. Az euró árfolyama az adatok közlése után ennek ellenére még erősödött is a dollárral szemben - 1,0430-ról 1,0480 dollárig -, a felfelé tartó vezető európai tőzsdeindexek pedig meg sem rezdültek. Mindez azt jelzi, hogy a piaci szereplőknek már bőven volt idejük hozzászokni a kellemetlen meglepetésekhez. Az alindexek közül a foglalkoztatást, a kibocsátást, az új rendelésállományt és a készletek alakulását jelzők egyaránt csökkentek. A gyenge eredmények várhatóan erősítik azokat a várakozásokat, hogy az Európai Központi Bank (ECB) belátható idő belül nem változtat az egy hónappal ezelőtt 50 bázisponttal 2,75 százalékra csökkentett irányadó kéthetes repokamat-minimumán - írta a Reuters kommentárja.
(NAPI)

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet