BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Greenspan nem tart a deflációtól?

2002. december 22. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jelenleg nem fenyeget az a veszély, hogy az amerikai gazdaság deflációba kerül, miután a monetáris politika csírájában elfojtja a látensen jelen lévő ilyen nyomást. A fogyasztói árak csökkenése ugyanis az inflációnál kétségtelenül komolyabb kockázatot jelenthetne a gazdaságra. Deflációra utaló jelek esetén van lehetőség az agresszív monetáris enyhítésre - szögezte le a hét végén Alan Greenspan, a Fed elnöke a New York-i közgazdászklubban tartott előadásában. Greenspan szerint hamarosan beérik az irányadó kamat 1,25 százalékos, negyvenegy éves mélypontra való csökkentésének gyümölcse, de aggodalomra ad okot, hogy a nyár közepén feléledő tőzsdei árfolyamok a vállalati könyvelési botrányok miatt újra esni kezdtek, ami csapást mért a beruházásokra és a készletezésre. Így a gazdaságnak továbbra is ingoványos talajon kell átkelnie - mondta Greenspan.
A Fed elnökének szavai arra utalnak, hogy némileg megváltozott a véleménye a novemberi 50 bázispontos kamatcsökkentés óta, miszerint az infláció és a gazdasági gyengülés egyforma kockázatot jelentenek. A harmadik negyedéves bruttó hazai termék pénteken közölt végleges adataiból kiderült: a GDP inflációs mutatója, az árdeflátor növekedése a második negyedévi 2,7-ről 1,7 százalékra zuhant. A GDP a második hivatalos becsléssel megegyezően 4 százalékkal bővült éves szinten a második negyedévi 1,3 százalék után.
B. P. A.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet