BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A FIAT lehúzza az olasz ipart

2002. december 16. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A legnagyobb olasz ipari csoport, a FIAT S.p.A. gyenge teljesítménye és az elbocsátások bejelentése miatt kitört sztrájkhullám kedvezőtlenül hatott az olasz ipar teljesítményére: októberben havi összevetésben 0,9, éves összehasonlításban pedig 2 százalékkal visszaesett a kibocsátás. A Reuters elemzői csak 0,2, illetve 0,8 százalékos csökkenést vártak. A félkész termékek előállítása egy hónap alatt 0,5, az állóeszközöké 3, a fogyasztási cikkeké 0,2 százalékkal esett vissza, éves összevetésben 0,7, 4,8, és 3,7 százalékos volt a zuhanás. A bruttó hazai termék (GDP) közel egy százalékát adó FIAT autógyártó részlegének válsága miatt a feldolgozóipar továbbra is nyomás alatt marad és a gyenge lakossági kereslet sem tudja támogatni a szektort - vélik az elemzők. Novemberben azonban egyes előrejelzések szerint növekedett a feldolgozóipari termelés, noha a FIAT Auto eladásai 22 százalékkal zuhantak a múlt hónapban - mutatott rá a Bloomberg. Antonio Marzano ipari miniszter mindazonáltal egyáltalán nem derűlátó: szerinte jövő szeptembernél előbb nem várható gazdasági fellendülés, mert a csökkenő tőzsdei árfolyamok kedvezőtlenül hatottak a megtakarításokra és emiatt megcsappan a vásárlóerő.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet