BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Friedman lett Bush tanácsadója(KIMARADT!!!)

2002. december 13. péntek, 14:34

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

George W. Bush a 64 éves Stephen Friedman befektetési bankárt, a Goldman Sachs egykori társelnökét nevezte ki gazdasági főtanácsadójának. Az elnök nem vette figyelembe egyes vezető republikánusok kifogását, hogy a Wall Street-i veterán nem elkötelezett híve az adócsökkentésnek – írta a Reuters. Friedman, aki a másfél hete a Paul O'Neill pénzügyminiszterrel együtt lemondott Lawrence Lindsey posztját vette át, sietett közölni, hogy itt az ideje a gazdaság és a munkahelyteremtés erőteljes felgyorsításának. A Fehér Ház várhatóan 300 milliárd dollár összegű tízéves gazdasági csomagtervvel kívánja élénkíteni gazdaságot, ezen belül adókedvezményeket adna a magánszemélyeknek és a vállalatoknak.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet