BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Javul a tagjelöltek versenyképessége

2002. december 10. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Javul a versenyképesség az EU-tagjelölt országok csúcstechnológiai szektoraiban, sőt egyes országok esetében már meghaladja a jelenlegi tagállamok szintjét, legalábbis az információtechnológiai beruházások és a külföldi tőkebevonás tekintetében - állapítja meg az EU brüsszeli bizottságának a Reuters által megszerzett jelentése. A csatlakozó országokban tapasztalható kedvező folyamatok miatt nem kell attól tartani, hogy az unió bővítése akadályozni fogja annak a célkitűzésnek a teljesítését, hogy az EU 2010-re a világ legversenyképesebb térségévé váljék. A jelentésből ugyanakkor az is kiderül, hogy az Európai Unió csúcstechnológiai szektorának fejlettsége jelenleg még elmarad Japánétól és az Egyesült Államokétól. Kivételt jelent ez alól Svédország, Finnország, Hollandia és Nagy-Britannia, ezzel szemben igen kedvezőtlen a helyzet Franciaországban és Olaszországban. A 2004-ben csatlakozó tíz ország közül azok járnak élen a versenyképesség terén, amelyek már elindították nemzeti információtechnológiai programjukat. Csehország, Észtország, Magyarország és Szlovákia az utóbbi időben az uniós átlagnál többet ruházott be a szektorba. Az első három és Málta több külföldi működőtőkét vonzott a szektorba, mint a jelenlegi tagországok. Mindennek köszönhetően az IT-szektor foglalkoztatási mutatói Csehországban, Magyarországon, Lengyelországban és Szlovéniában elérik vagy meghaladják az uniós átlagot. A tíz jelölt közül néhány országban azonban csökken a kutatás-fejlesztésre fordított összeg, ami középtávon akadályozhatja a technológiai fejlődést - figyelmeztet a jelentés.
(NAPI)

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet