BUX 139330.79 0,02 %
OTP 45340 0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Miki egér nem megy Kínába

Nem várható, hogy 2010 előtt Disneyland nyílik a Kínai Népköztársaság belső területein, ugyanis a Disney előbb a 3-4 éven belül megnyíló hongkongi témaparkját akarja befuttatni – írja a BBC News.

2002. december 9. hétfő, 10:21

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bár a hírek szerint a hongkongi Disneyland vezetőit aggasztották a sanghaji vagy pekingi park megnyitásáról szóló jelentések, ők cáfolták ezt, arra hivatkozva, hogy az Egyesült Államokban is több park működik mégsem jelentenek konkurenciát egymásnak.

A várakozások szerint a hongkongi Disney-park vendégeinek egyharmada Kínából jön majd, de a fő célpont a Dél-kelet ázsiai térség, beleértve Indonéziát, Tajvant, Malajziát és Ausztráliát is. A hongkongi Disneyland Párizs és Tokió után a harmadik lesz az Egyesült Államok területén kívül, és a helyi kormányzat 2,8 milliárd dolláros hozzájárulásával jön létre. Hongkong ezért 57 százalékos részesedést kap a vállalkozásban.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet