BUX 139331.15 0,02 %
OTP 45480 0,4 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyengítené a zlotyt a lengyel kormány

A lengyel kormány zlotyt készül eladni a nemzetközi pénzpiacokon, hogy gyengítse a lengyel fizetőeszközt az euró bevezetése előtt – írja a Rzeczpospolita.

2002. december 6. péntek, 12:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A lengyel pénzügyminiszterhelyettes bejelentette: jövő tavasszal kezdik el a külföldi valuták vásárlását, hogy a zloty gyengítése mellett az ország külföldi adósságállományát is visszafizethessék. A költségvetési tervek szerint jövőre 4,7 milliárd zlotyt (1,2 milliárd dollár) tesz ki az adósságszolgálat, és 11,6 milliárd zlotyt vinne a kormány a piacra. Lengyelország 2006-ban tervezi bevezetni az eurót, két évvel a reménybeli EU-csatlakozás után.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet