A közszolgáltató vállalatok tervezett privatizációja elleni tiltakozásul tegnap több tízezer alkalmazott tüntetett - közlekedési káoszt okozva - Párizs utcáin. A légiirányítók ma reggelig ugyancsak munkabeszüntetést tartottak, ami szinte teljesen megbénította a polgári légi közlekedést: minden tíz járatból egy indult el. Az öt hónapja hatalmon lévő kormány a költségvetési bevételek növelése érdekében az Air France, a France Télécom, a posta és a párizsi tömegközlekedés privatizációját tervezi.
