BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eurót akarnak az Egyesült Királyságban működő cégek

2002. november 25. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A font euróhoz viszonyított magas árfolyama miatt mind több nagy-britanniai feldolgozóipari vállalat sürgeti, hogy a Blair-kormány végre jusson elhatározásra a közös európai pénz bevezetéséről, mert a jelenlegi helyzetben versenyhátrányban vannak kontinentális riválisaikkal szemben az eurózónába irányuló export tekintetében - hangoztatták az érdekeltek a brit gyáriparosok szövetségének (CBI) tegnapi konferenciáján.
Az eddig az eurócsatlakozást övező politikai és gazdasági patthelyzetben visszafogottságot mutató külföldi vállalatok is egyértelműen a helyzet gyors megoldása mellett törnek lándzsát - írta a Reuters. A Ford Motor Co. szerint borsos árat fizetnek, a versenyképesség lassan elenyészik a jelenlegi helyzetben. Az Európában eladott autóiból minden harmadikat Nagy-Britanniában gyártó Ford számítása szerint a fontnak olyan a hatása, mintha 25 százalékkal több adót fizetnének az európai riválisokhoz képest. Ezt a céget sújtó büntetésnek tekintjük - jelentette ki Nick Scheele, a világ második legnagyobb autógyártójának operatív vezérigazgatója a konferencián. A japán Nissan Motor Co. kilátásba helyezte, hogy nem fektet be további összegeket sunderlandi gyárába, a francia PSA pedig coventryi üzeméről nyilatkozott hasonlóképpen.
B. P. A.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet