BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csúcsbüntetés a Wall Streetnek

2002. november 24. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A vezető Wall Street-i befektetési bankokat több mint 1 milliárd dolláros rekordbüntetés fenyegeti, mert elemzőik félrevezették a befektetőket, legalábbis az illetékes hatóságok az elvégzett vizsgálatok után ekkora összeget tekintenek a peren kívüli megegyezést lehetővé tevő tárgyalási alapnak - értesült a The Wall Street Journal.

A lap úgy tudja, hogy az utóbbi időben a befektetési bankok megszelídítésére szakosodott Eliot Spitzer New York-i államügyész, valamint az amerikai értékpapír- és tőzsdefelügyelet (SEC), a New York-i tőzsde, az amerikai brókerszövetség több mint 500 millió dollárra büntetné a világ legnagyobb pénzügyi szolgáltatóját, a Citigroupot - korábban még csak 200-300 milliós számok röpködtek a levegőben - és 200 millió dollárra a Credit Suisse First Bostont. Ezen összegek mellett szinte aprópénzt, mintegy 75-75 millió dollárt kellene kifizessen a Goldman Sachs, a Morgan Stanley, a Lehman Brothers, a Deutsche Bank, az UBS és a Bear Stearns. Egy neve elhallgatását kérő bankár szerint a hatóságok által feltárt tényeket figyelembe véve a büntetések, amelyekről még természetesen tőzsdei alkuszokhoz méltó egyezkedés várható az érintett bankokkal, nem nevezhetőek égbekiáltóan nagynak. A megegyezés mindenesetre elősegítené, hogy lezáruljon a Spitzer szerint szinte megszámlálhatatlan kisbefektetőnek kárt okozó és a befektetési bankok iránti bizalom megingását előidéző, mintegy négyéves múltra visszatekintő ügy. A bajokat az idézte elő, hogy a kisbefektetőknek a jól fizetett elemzők az árfolyamok feltornázása érdekében olyan részvények vásárlását ajánlották, amelyekről egymás között nyomdafestéket nem tűrő stílusban csevegtek.
(NAPI)

A lap úgy tudja, hogy az utóbbi időben a befektetési bankok megszelídítésére szakosodott Eliot Spitzer New York-i államügyész, valamint az amerikai értékpapír- és tőzsdefelügyelet (SEC), a New York-i tőzsde, az amerikai brókerszövetség több mint 500 millió dollárra büntetné a világ legnagyobb pénzügyi szolgáltatóját, a Citigroupot - korábban még csak 200-300 milliós számok röpködtek a levegőben - és 200 millió dollárra a Credit Suisse First Bostont. Ezen összegek mellett szinte aprópénzt, mintegy 75-75 millió dollárt kellene kifizessen a Goldman Sachs, a Morgan Stanley, a Lehman Brothers, a Deutsche Bank, az UBS és a Bear Stearns. Egy neve elhallgatását kérő bankár szerint a hatóságok által feltárt tényeket figyelembe véve a büntetések, amelyekről még természetesen tőzsdei alkuszokhoz méltó egyezkedés várható az érintett bankokkal, nem nevezhetőek égbekiáltóan nagynak. A megegyezés mindenesetre elősegítené, hogy lezáruljon a Spitzer szerint szinte megszámlálhatatlan kisbefektetőnek kárt okozó és a befektetési bankok iránti bizalom megingását előidéző, mintegy négyéves múltra visszatekintő ügy. A bajokat az idézte elő, hogy a kisbefektetőknek a jól fizetett elemzők az árfolyamok feltornázása érdekében olyan részvények vásárlását ajánlották, amelyekről egymás között lekicsinylően beszéltek.
(NAPI)

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet