BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zuhant a lakásépítés az USA-ban

2002. november 20. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szeptemberi nyaktörő, 11 százalékos növekedés után meredekebben, 11,4 százalékkal zuhant a megkezdett újlakás-építések száma októberben az Egyesült Államokban - jelentette tegnap a washingtoni kereskedelmi minisztérium. Ekkora havi visszaesésre a Reuters szerint 1994 áprilisa óta nem volt példa, és a Wall Street is csak harmadekkorára számított. Októberben éves szintre kivetítve 1,603 millió lakóegység építése kezdődött meg, szemben az előző havi 1,810 millióval. A kiadott építési engedélyek száma viszont 1,7 százalékkal, éves szinten 1,763 millióra, nyolc hónapja a legmagasabb szintre emelkedett, ami azt jelzi, hogy a múlt havi visszaesés csak átmeneti. Ez annál is inkább így lehet, mert a Fed két héttel ezelőtti kamatcsökkentése után a fix visszafizetésű, 30 éves futamidejű ingatlanjelzálog-kamatok 31 éve nem látott mélypontra, 5,94 százalékra csökkentek. Az amerikai építőipar teljesítményének felét adják az újlakás-építések, de alakulásukat az egész gazdaság jövőbeli alakulására nézve is irányadónak tekintik a közgazdászok, mert az építőanyagok vásárlásán és a jelzálog-hitelezésen keresztül megbízható képet adnak a bruttó hazai termék (GDP) kétharmadát jelentő magánfogyasztásról.
(NAPI)

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet