BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyorsult az infláció az eurózónában

2002. november 18. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szeptemberi 2,1-ről októberben 2,3 százalékra - fél éve nem látott magasságba - emelkedett az éves infláció az eurózónában, főleg az energia drágulását tükrözve - jelentette az Eurostat. Az Eurostat a legmagasabb rátát, 4,4 százalékot Írországban, a legalacsonyabbat, 1,3 százalékot Németországban mérte. A térség 12 havi inflációja ezzel ugyan még távolabb került az Európai Központi Bank (ECB) 2 százalékos középtávú plafonjától és a maginfláció 2,4-ről 2,5 százalékra nőtt, de az elemzők többsége továbbra is kitart amellett, hogy az ECB igazgatótanácsa legkésőbb december 5-ei ülésén mérsékli az immár egy éve változatlanul 3,25 százalékos irányadó kéthetes repokamat-minimumot. A monetáris enyhítési várakozást erősíti, hogy az igazgatótanács egyik antiinflációs héjájaként ismert Sirkka Hamalainen - a finn jegybank elnöke - tegnap úgy nyilatkozott: a lassú gazdasági növekedés és az erős euró letöri az inflációs várakozásokat, Ernst Welteke, a Bundesbank elnöke pedig kijelentette, hogy az ECB figyelmet szentel a gazdasági növekedés gyengeségének.
B. P. A.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet