BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A magyarok a legoptimistábbak

2002. november 18. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Alig több mint 52 százalékról az utóbbi fél évben 61 százalékra emelkedett az EU támogatottsága a 2004-ben csatlakozó tíz országban (a laekeni csoportban), és közülük továbbra is Magyarországon a legnagyobb az unió népszerűsége: a lakosságnak már valamivel több mint kétharmada uniópárti - derül ki az EU brüsszeli bizottságának legfrissebb Eurobarométer felméréséből. (Magyarországon 65-ről 67 százalékra ment fel az arány.) Az Eurobarométernek arra a kérdésére, hogy „Ön igennel voksolna-e az EU-csatlakozásról megrendezendő népszavazáson?”, a tíz országban az igennel voksolók aránya a márciusi 57-ről 61 százaléka nőtt. A magyarok 77 százalékkal állnak az élen, ami tavaszhoz képest 3 százalékos többlet. Az elutasítás is Magyarországon a legkisebb, 8 százalék szavazna nemmel, szemben a 17 százalékos átlaggal. Az átlagember Magyarországon a legbizakodóbb azt illetően, hogy a tagság a személyes jólétére pozitív hatással lesz: a tavaszi 73 százalékos arány immár 76 százalékra nőtt. Jóval kisebb optimizmust mutat a tízek átlaga: a megkérdezettek 41 százaléka válaszolt úgy, hogy előnye fog származni az unióhoz való csatlakozásból, 37 százaléka pedig ennek ellenkezőjét feltételezi. Az Eurobarométer adatait megerősítik a magyar Gallup és a Tailor Nelson Sofres felmérései abban a tekintetben, hogy Magyarország áll az élen a tagjelöltek közül, de hasonló vagy nagyobb az unió támogatottsága a még a csatlakozási tárgyalások megkezdésére időpontot sem kapott Törökországban és a legkorábban 2007-ben taggá váló Romániában.
(NAPI)

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet