BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem tért magához a német ipar

2002. november 10. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Németországban az ipari termelés az augusztusi 1,3 százalékos növekedés után szeptemberben 1,2 százalékkal csökkent az előző hónaphoz képest, noha a piac csak 0,6 százalékos zsugorodást várt. Éves szinten 1,3 százalékos volt a visszaesés - derül ki a berlini gazdasági és munkaügyi minisztérium jelentéséből. Az utóbbi három hónapból így kettőben csökkent a termelés, főleg az állóeszközök iránti kereslet hanyatlása miatt. A feldolgozóiparban 1,1 százalékos volt a visszaesés egy hónap alatt. Az elmúlt napokban egymást követték a kedvezőtlen adatok: az ipari rendelésállomány és a kiskereskedelmi forgalom ugyancsak gyengébb volt a vártnál, ami azt jelzi, hogy a harmadik negyedévben stagnált vagy csak minimális ütemben nőtt az eurózóna legnagyobb gazdasága - írta a Bloomberg.
A gazdaság stagnálása súlyosan érinti az állam adóbevételeit is, amelyek számottevően elmaradnak az előirányzott szinttől. Végleges adatokat még nem tettek közzé, de a hírekben szereplő összegek elég jelentősek. Az adóbevételek becslésével megbízott szakértők közül többen úgy nyilatkoztak a Reutersnak, hogy az összes adóbevétel - a szövetségi, a tartományi és a helyi adókból származó összeg - mintegy 16 milliárd euróval marad el a kormány által májusban prognosztizált szinttől. A Handelsblatt gazdasági napilap viszont úgy értesült, hogy 18 milliárd eurós elmaradás várható. A pénzügyminisztérium szóvivője azonban, bár nem volt hajlandó részleteket elárulni, úgy nyilatkozott, hogy szövetségi szinten várhatóan 10 milliárd euró alatt marad az adóbevétel-kiesés.
(NAPI)

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet