BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Internetfejlesztési roham indul Dél-Koreában (KIMARADT!!!)

2002. november 6. szerda, 16:39

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Annek érdekében, hogy minden dél-koreai háztartásnak legyen internethozzáférése, 2005-ig az ország távközlési vállalatai 13 300 milliárd vont (10,9 milliárd dollárt) ruháznak be szélessávú internethálózataikba - jelentette a Reuters. Ehhez a szöuli távközlési minisztérium becslése szerint mintegy 35 százalékkal, 13,5 millió háztartásra kell növelje az ellátottságot elsősorban a két vezető cég, a KT Corp. és a Hanaro Telecom Inc. Dél-Korea már most is a legnagyobb internetpenetrációval rendelkező ország a világon, lévén, hogy a 48 millió lakosú államban 10 millió háztartás rendelkezik nagysebességű internethozzáféréssel. A koreaiak több időt töltenek a számítógép előtt, mint tévénézéssel és a függőség meglátszik a tőzsdén is, ahol a részvényforgalomnak már 65 százaléka online bonyolódik, míg Japánban ez az arány mindössze 3,8 százalék.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet