BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Folytatódik az amerikai dokkmunkások sztrájkja

2002. október 2. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egy hete zárva vannak az Egyesült Államok nyugati partvidékének kikötői, és megnyitásukra egyhamar nincs remény, miután a 10 ezernél több dokkmunkást és raktári dolgozót képviselő szakszervezet (ILWU) képviselői kivonultak a hajótársaságokkal folytatott tárgyalásokról. A kormány közvetítésével folyó vita tárgya az új kollektív szerződés, amely egyebek között korlátozná a sztrájkjogot. A sztrájk több milliárd dolláros károkat okozhat az amerikai gazdaságnak. Az 1,4 millió tagot számláló országos kiskereskedő szövetség (NRF) felszólította Bush elnököt, hogy nyittassa meg a 29 lezárt kikötőt, amelyeken keresztül évente 300 milliárd dollár értékű áru áramlik át. A kereskedők attól félnek, hogy a sztrájk miatt nem jutnak hozzá időben az ünnepi vásárokra szánt cikkekhez.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet