Egy hete zárva vannak az Egyesült Államok nyugati partvidékének kikötői, és megnyitásukra egyhamar nincs remény, miután a 10 ezernél több dokkmunkást és raktári dolgozót képviselő szakszervezet (ILWU) képviselői kivonultak a hajótársaságokkal folytatott tárgyalásokról. A kormány közvetítésével folyó vita tárgya az új kollektív szerződés, amely egyebek között korlátozná a sztrájkjogot. A sztrájk több milliárd dolláros károkat okozhat az amerikai gazdaságnak. Az 1,4 millió tagot számláló országos kiskereskedő szövetség (NRF) felszólította Bush elnököt, hogy nyittassa meg a 29 lezárt kikötőt, amelyeken keresztül évente 300 milliárd dollár értékű áru áramlik át. A kereskedők attól félnek, hogy a sztrájk miatt nem jutnak hozzá időben az ünnepi vásárokra szánt cikkekhez.
