BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tőzsdére viszik a gdanski finomítót?

A lengyel kormány akár tőzsdére is viheti a Rafineria Gdanskát, a két héten belül jóváhagyandó olajipari szerkezetátalakítási program keretében - értesült a Prawo i Gospodarka. A lengyel kormány öt éve próbálkozik a Rafineria Gdanska 75 százalékának eladásával - emlékeztetett a Bloomberg - , most éppen a Lukoil és a brit Rotch Energy közös ajánlatát vizsgálják.

2002. szeptember 18. szerda, 10:46

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tőzsdére menetelhez előbb azt kell eldönteni, hogy akarnak új, a legnagyobb lengyel olajtársaságnak, a PKN Orlennek konkurenciát támasztó olajipari csoportot létrehozni - idézte a lengyel lap a kincstárügyi miniszterhelyettest, Malgorzata Ostrowskát. A másik lehetőség az, hogy a kormány lehetővé teszi a PKN számára a gdanski olajfinomító felvásárlását, ehhez azonban meg kellene változtatni a ma ezt kizáró szabályozást. A PKN korábban azért nem tehetett ajánlatot a gdanski finomítóra, mert az illetékesek attól tartottak, hogy monopolhelyzetbe kerülhet a lengyel olajpiacon.

A Rzeczpospolita a hét elején azt írta, hogy a Mol még mindig érdeklődik a gdanski finomító megvásárlása iránt. A Napi Gazdaságban ismertetett cikk a Mol lengyel tanácsadóját idézte, aki szerint a Rotch még korántsem érezheti magát nyeregben, és ha lehetőség nyílik rá, a Mol képes egymaga is finanszírozni a második legnagyobb olajfinomító megvásárlását vagy kész szövetségre lépni egy lengyel vagy külföldi céggel.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet