Minden eddiginél magasabb, több száz millió koronás büntetést rótt ki a cseh versenyhivatal az ország hat legnagyobb üzemanyag-forgalmazójára, mert tavaly közös megállapodással azonos szinten tartották a benzinárakat, és ezzel megkárosították a fogyasztókat. Mint Josef Bednár, a versenyhivatal elnöke elmondta, több hónapon át figyelték a benzintársaságokat a döntés meghozatala előtt. Hangsúlyozta, hogy kartellszerű megállapodásukat rendkívül veszélyesnek tartják, mert az üzemanyagárak komolyan befolyásolják a többi termék árát is. Az érintett cégek bírósághoz fordulhatnak jogorvoslatért. Hírügynökségi források szerint büntetést kapott a három legnagyobb forgalmazó, a Shell, a Benzina és az OMV is. Mint a Shell csehországi igazgatója közölte, 65 millió koronára büntették őket, szerinte indokolatlanul, mert semmiféle megállapodást nem kötöttek a többi céggel az árak alakításáról. Hasonlóan nyilatkozott az OMV vezetője is.
