A második negyedévben egy év óta először lassult a dél-koreai gazdaság növekedése: az első negyedévi 1,9 százalék után csak 1,4 százalékkal bővült a bruttó hazai termék (GDP) – közölte tegnap a szöuli jegybank. Éves összehasonlításban így is 6,3 százalékos volt a növekedés az első negyedévi 5,8 százalék után, de a Reuters által megkérdezett elemzők 6,4 százalékra számítottak. A feldolgozóipar az első negyedévi 3,5 után a másodikban éves összevetésben 6,4 százalékkal növelte termelését. Rossz jel viszont, hogy a vállalatok, amelyek az első negyedévben még 6,9 százalékkal növelték beruházásaikat, a másodikban csak 0,2 százalékkal bővítették ezeket, miután aggodalmakat okoz az amerikai gazdasági fellendülés lassúsága és a von magas árfolyama, amelyek visszafoghatják az exportot. A kivitel növekedésére pedig szükség volna, miután júniusban feltünően mérséklődött a belső fogyasztás növekedése, ami eddig jelentős hajtóereje volt a gazdaságnak. A pénzügyminisztérium a nehézségek ellenére fenntartja korábbi előrejelzését, hogy a GDP növekedése idén meghaladja a 6 százalékot. A jegybank korábban 6,5 százalékot prognosztizált, de jelezte, hogy szeptemberben esetleg lefelé módosítja ezt az előrejelzést.
