Vladimir Podstransky szlovák pénzügyminiszter szerdán bejelentette, sikerült megállapodásra jutni az orosz államadósság rendezéséről az orosz kormánnyal, a tervet a szlovák kormány szokásos heti ülésén már el is fogadta. A megállapodás értelmében a 930 millió dolláros adósság felét az orosz állam készpénzben fizeti vissza a következő néhány hét folyamán. Ez a mintegy 465 millió dollár azonban lapértesülések szerint mindössze 30 százalékát teszi ki a szlovák állam kezdeti követelésének.
A maradék ötven százalékot 2006-ig vagy 2007-ig közelebbről meg nem határozott javak formájában fizeti vissza Oroszország. Az orosz állam eddigi adósságait leginkább repülőgép alkatrészek és nyersanyagok - leginkább szén - formájában egyenlítette ki.
Podstransky szerint a közép-kelet európai államok közül Szlovákiának sikerült a legelőnyösebb megállapodást kötnie orosz adósságainak behajtásáról.
