Belső üzemi nyeresége ugyanakkor meghaladva a konszenzust 2,352 milliárd euró volt. A kimagasló eredményben szerepe volt a gyenge bázisadatoknak is, tavaly ugyanis a piac liberalizálását követően lezuhantak az áramárak.
A német E.ON, Európa legnagyobb tőzsdén jegyzett közüzemi szolgáltatója az első félévben 203 százalékkal, 3,4 milliárd euróra növelte nettó nyereségét, miközben árbevétele 15 százalékkal, 18,685 milliárdra csökkent, elmaradva az elemzők által várttól.
2002. augusztus 14. szerda, 10:20

Belső üzemi nyeresége ugyanakkor meghaladva a konszenzust 2,352 milliárd euró volt. A kimagasló eredményben szerepe volt a gyenge bázisadatoknak is, tavaly ugyanis a piac liberalizálását követően lezuhantak az áramárak.