BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Prodi: 2004-re EU-tagok lehetünk

Romano Prodinak, az Európai Bizottság elnökének meggyőződése, hogy az Európai Unióba belépni készülő tíz ország lakossága 2004 júniusában már részt vehet az európai választásokon - adta hírül az MTI.

2002. augusztus 12. hétfő, 15:07

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Prodi a La Stampa című napilapban hétfőn megjelent interjújában elmondta: a bizottság mindent megtesz annak érdekében, hogy a decemberi koppenhágai csúcstalálkozón zöld utat kapjon a csatlakozáshoz a tíz jelöltország, nevezetesen Ciprus, Csehország, Észtország, Lengyelország, Lettország, Litvánia, Magyarország, Málta, Szlovákia és Szlovénia. A tisztségviselő szerint ez lesz a világ egyetlen igazi, konkrét és demokratikus globalizációs lépése, amely képes lesz meghaladni a múlt századi megosztottságot, eltörölni a vasfüggöny összes következményét.
Prodi úgy véli, a decemberi zöld jelzés után 2003 márciusában alá lehet írni a csatlakozási szerzodéseket, ezt követi majd a legalább egy évig tartó ratifikációs folyamat. E tíz ország állampolgárai Prodi reményei szerint 2004 júniusában már részt vehetnek az európai választásokon.
A bizottság elnöke a nacionalizmus avítt formáit nevezi az új Európa legnagyobb ellenségeinek. Most az a legnagyobb kihívás - fejti ki Prodi - , hogy a jövendő európai állampolgárnak már ne kizárólag saját államával legyen kapcsolata, a jövőben több szinten, egyszerre legyen hűséges Európához, saját nemzetállamához, tartományához, városához. De az európai országoknak közös kül-, védelmi és kereskedelmi politika révén is egységesülniük kell, máskülönben nem lesz jövőjük - hangoztatja Romano Prodi a La Stampának.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet