BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az Aegon a WorldComot vádolja

A holland Aegon csütörtökön második negyedéves nyereségének 77 százalékos csökkenését jelentette be, amit a nagyobb tartalékképzés, a várakozások, és a gyengélkedő piac miatti leírások okozta veszteségekkel magyarázott.

2002. augusztus 8. csütörtök, 13:26

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Aegon, a világ 10 legnagyobb biztosítójának egyike a második negyedévben mindössze 0,11 eurós nyereséget ért el részvényenként, szemben a tavalyi év hasonló időszakában elért 0,46 eurós eredménnyel. A cég fenntartotta az egész éves eredményének mintegy 30-35 százalékos csökkenésével számoló prognózisát, amellyel júliusban sokkolta a piacot.
Az Aegon a gyenge teljesítményét azzal indokolta, hogy az alacsonyabb díjbevételek és a cégtartozások megnövekedett értéke miatt magasabb tartalékszintet volt kénytelen képezni. A cég csak a WorldCom csőd miatt 200 milliós veszteséget volt kénytelen elkönyvelni.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet