Az ország szakértői tisztában vannak azzal, hogy a kommunista időkben az alacsony ár volt, ami a vásárlókat vonzotta, és nem a minőség, ám ennek ellenére remélik, hogy 5 éven belül Románia visszakerül Európa bortérképére. Az ország vezetői szerint ha a bürokratikus akadályokat sikerül elhárítani, 2007-ben már az ország Merlot, Chardonnay, és Cabernet Sauvignon borai nemzetközi elismertségnek örvendenek majd. Különösen fontos lenne a bürokrácia felszámolása azért, mert jelenleg a külföldi befektetőket éppen ezek az akadályok rettentik vissza attól, hogy a román bortermelésbe fektessék pénzüket.
