BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Túlköltötte magát a focivébén az Adidas

Elemzők szerint a vártnál alacsonyabb lesz az Adidas második negyedéves profitja, köszönhetően a cég extra kiadásainak a focifiesztán.

2002. augusztus 5. hétfő, 13:50

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Reuters 11 elemző véleményét felölelő kutatása szerint a cég profitja mintegy 4 százalékkal 23 millió euró körül alakul majd, annak ellenére, hogy az egy évvel korábbihoz képest körülbelül 6 százalékkal nőttek a cég eladásai a második negyedévben. Mint ismeretes, a focivébén a sportszergyártó társaság 10 csapatot szponzorált, és ők szállították a hivatalos labdákat is.
Ugyanakkor a cég harmadik negyedévi előzetes eladásai nőttek, ami kulcsfontosságú lehet az Adidas számára: a harmadik negyedév 2001-ben mintegy 50 százalékát termelte ki a társaság nyereségének.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet