A fogyasztói kiadások, amelyek az amerikai gazdaság kétharmadát mozgatják mindössze 1,9 százalékkal nőttek a tavalyi második negyedévhez képest, holott az első negyedév folyamán éves szinten 3,1 százalékot emelkedtek. Az Egyesült Államokban 2001 harmadik negyedév óta nem tapasztaltak ilyen alacsony fogyasztói kiadási szintet. Májusban a gépjármű-eladások négy éve nem látott mélységbe süllyedtek vissza.
Az import 23,5 százalékot nőtt éves alapon a második negyedév folyamán, míg az export mindösssze 11,7 százalékkal hízott.
A kormányzati kiadások viszont mindössze 1,8 százalékkal nőttek a tavalyi második negyedévhez képest, igaz a hadikiadások 8 százalékkal ugrottak meg a terrorizmus elleni harcnak köszönhetően.
Bár a gazdasági és politikai vezetők nem győzik hangsúlyozni az amerikai gazdaság stabil alapjait és a recesszió végét, a vártnál gyengébb makroadatok - mint a tegnapi fogyasztói bizalmi index - nem erről tanúskodnak. A hír után kiváncsian várjuk a ma napvilágot látó chicagoi beszerzési menedzserindexet, és a Fed körzeti jelentéseit összefoglaló úgy nevezett Beige Bookot.
