A ChevronTexaco komoly veszteségeket volt kénytelen elkönyvelni a Dynegy energia-kereskedő cégbe történt befektetése miatt - az olajipari társaság a második negyedévben 407 millió dolláros nettó nyereséget könyvelt el, ami 39 cent részvényenként. Egy évvel ezelőtt ugyanezen időszakban 2,1 milliárd, azaz részvényenkénti 1,99 dolláros nyereséget ért el. A piaci konszenzus 1,37 dolláros részvényenkénti profitot várt el a cégtől, ám a Dynegy-befektetés leírása miatt a cég 531 millió dollár rendkívüli kiadást volt kénytelen elkönyvelni.
