BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hamburger-hisztéria, ezúttal az USA-ban

A ConAgra Foods az USA történetének második legnagyobb marhahús-visszarendelését hirdette meg, mivel a hús valószínűleg halálos baktériummal fertőzött - közölte a Egyesült Államok Mezőgazdasági Minisztériuma pénteken.

2002. július 19. péntek, 19:11

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A ConAgra visszahívása 18,6 millió font (8,37 millió tonna) friss és fagyasztott marhahúst érint, így ez lesz az USA történetének második legnagyobb ilyen irányú akciója - a Hudson Beef 1997-es rekordja mögött.
Legalább 19 ember lett rosszul a ConAgra termékeitől - nagyrészük Colorado államban -, mivel a hús E. coli 0157:H7 vírussal fertőzött. A vírus véres hasmenést, kiszáradást, és veseproblémákat okoz, emiatt leginkább a gyermekeket és az időseket veszélyezteti. A fertőzéseket főleg hamburger-fogyasztás okozta.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet