BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Pepsi növelte második negyedéves profitját

A PepsiCo. Inc. növelte második negyedéves nyereségét, annak ellenére, hogy az eladott mennyiség és a nettó bevétel alacsonyabb volt a cég által vártnál. A cég 5 milliárd dollár értékben kíván saját részvényt visszavásárolni

2002. július 19. péntek, 14:15

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Pepsico - amely többek között a Pepsi üdítőknek, a Gatorade sportitalnak és a Quaker gabonapelyheknek is gyártója - az idei második negyedév során 940 millió dollár, azaz részvényenként 52 cent nyereséget zsebelt be, szemben a tavalyi év hasonló időszakában elért 824 millió dolláros, azaz részvényenként 45 centes eredménnyel. Ez az eredmény megegyezik a piaci konszenzus által elvárttal.
A cég bejelentette: engedélyt kapott arra, hogy a következő 3 év során 5 milliárd dollárnyi sajátrészvényt vásároljon vissza. A tőzsdei ellenőrző bizottság határozata szerint a cég nem sértheti meg a visszavásárlás folyamán azokat a könyvelési szabályokat, amelyeket annak idején a Quaker Oats felvásárlása során alkalmazott.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet