BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egy év után újra nyereséges lett a Ford

A Ford Motor, köszönhetően költségei csökkentésének és javuló észak-amerikai eladásainak, ismét nyereségessé vált a második negyedévben.

2002. július 17. szerda, 14:35

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A világ második legnagyobb autógyártója a második negyedévben 570 millió dollár nyereséget ért el, ez részvényenként 29 cent (EPS). Tavaly ugyanezen időszakban 752 millió dollár - részvényenként 42 cent - veszteséget szenvedtek el.
A piaci konszenzus 26 cent nyereségre számított.
Iparági elemzők szerint a nyereségessé válás - négy veszteséges negyedév után - rövid életű lesz, mivel a társaság csak hat hónapja kezdte meg a több évre kiterjedő szerkezetátalakítási programját.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet