Az import növekedése miatt csökkent az első negyedévben a francia folyó fizetési mérleg többlete. A pénzügyminiszter mai tájékoztatása szerint az első három hónapban szezonálisan kiigazított többlet 4,4 milliárd eurót tett ki, míg tavaly az utolsó negyedévben 7,7 milliárd többletet regisztráltak. Némi örömre adhat okot, hogy tavaly az első negyedévben ugyanezen mutató 3,7 milliárd eurót tett ki. A minisztérium tájékoztatása szerint a tavalyi utolsó negyedévhez képest 4,1 százalékkal növekedett az import.
2002. július 2. kedd, 10:07
