Az amerikai értéktőzsde bizottság (SEC) csalással vádolja a WorldComot és polgári jogi pert indít ellene, miután vezetői 3,8 milliárd dollár hiányt "eltüntettek" könyvelésükkel, s ezzel a távközlési vállalatóriás egy nagy lépéssel közelebb került a csődhöz, amely még az Enron tavalyi bukásánál is nagyobbnak ígérkezik. Ráadásul a cég igazgatói és irányítói ellen is vizsgálatot indít a SEC, mert értesülései szerint azok a veszteségeket eltitkoló, 15 hónapos időszakban 31,6 millió dollár értékben szabadultak meg jó áron saját részvényeiktől.
2002. június 27. csütörtök, 08:55
