A drágulást a közel-keleti konfliktus okozta idegesség táplálja, valamint az OPEC szerdán kezdődő féléves miniszteri értekezlete miatti várakozás. Az értekezleten várhatóan nem növelik az összkvótát. A dráguló olajár tükröződik az olajóriások jegyzésében. A BP Londonban ma már két százalékkal, a Shell pedig 2,5 százalékkal drágult a hétfői záráshoz képest.
