BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Arcelor: a második negyedév biztosan jobb lesz

Az Arcelor SA, a világ legnagyobb acéltermelője veszteséges idei első három hónapot zárt. Jó hír viszont, hogy a január-márciusi időszak deficitje ugyan 24 millió euró, ám ennél nagyobb veszteséget vártak a Bloomberg által megkérdezette piaci elemzők. Az előző év azonos időszakában még 186 millió euró profitot hozott össze a cég. Az Arcelor a francia Usinor SA, a luxemburgi Arbed SA és a spanyol Aceralia SA egyesülésésből jött létre a múlt évben.

2002. június 24. hétfő, 10:28

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Arcelor árbevétele az első negyedévben 6.8 milliárd euró volt, szemben az egy évvel korábbi 7,3 milliárd euróval. A visszaesés fő oka, hogy az év első két hónapjában csökkent az acéltermékek árszintje. A cég a második negyedévtől javulást vár, főként a kereslet élénkülése és az ezt követő áremelkedés nyomán.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet