A német építőipari dolgozók tegnap az egész ország területére kiterjesztették négy napja kezdett sztrájkjukat. Az IG Bau Union közlése szerint 1200 építkezésen 18 ezer munkás állt le magasabb bért követelve. A szektorban alkalmazott 950 ezer emberből 340 ezret képviselő szakszervezet ígéretéhez híven fokozatosan növeli a munkaadókra gyakorolt nyomást, miután 4,5 százalékos béremelési követelésükkel szemben azok csak 1,7 százalékot akarnak adni. A munkaadók felelőtlenséggel vádolják a szakszervezetet, mivel akkor szervez sztrájkot, amikor akut kereslethiány van és veszélyben vannak a munkahelyek. A német építőipar teljesítménye 1995 óta mintegy 20 százalékkal csökkent. A nyugtalanság ugyanakkor átterjedőben van más szektorokra is. A szolgáltatási alkalmazottakat képviselő Verdi szakszervezet tagjai 6,5 százalékos béremelést követelve 400 bankfiókban szüntették meg a munkát. A Verdihez 460 ezer banktisztviselő tartozik.
