BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Országossá vált a német építőipari sztrájk

2002. június 20. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A német építőipari dolgozók tegnap az egész ország területére kiterjesztették négy napja kezdett sztrájkjukat. Az IG Bau Union közlése szerint 1200 építkezésen 18 ezer munkás állt le magasabb bért követelve. A szektorban alkalmazott 950 ezer emberből 340 ezret képviselő szakszervezet ígéretéhez híven fokozatosan növeli a munkaadókra gyakorolt nyomást, miután 4,5 százalékos béremelési követelésükkel szemben azok csak 1,7 százalékot akarnak adni. A munkaadók felelőtlenséggel vádolják a szakszervezetet, mivel akkor szervez sztrájkot, amikor akut kereslethiány van és veszélyben vannak a munkahelyek. A német építőipar teljesítménye 1995 óta mintegy 20 százalékkal csökkent. A nyugtalanság ugyanakkor átterjedőben van más szektorokra is. A szolgáltatási alkalmazottakat képviselő Verdi szakszervezet tagjai 6,5 százalékos béremelést követelve 400 bankfiókban szüntették meg a munkát. A Verdihez 460 ezer banktisztviselő tartozik.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet