BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A lengyel kormány tárgyalna a jegybankkal

2002. május 14. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A lengyel kormány felkérte a pénzügyminisztériumot, kezdjen tárgyalásokat a jegybankkal arról, mit lehet tenni a zloty gyengítése érdekében. Az erős zloty gyengíti az exportot és elhúzódó gazdasági stagnálást eredményezhet - közölte a kabinet ülése után Marek Belka pénzügyminiszter. A tárca, mint mondta, javaslatot fog tenni a két éve érvényben lévő árfolyam-lebegtetési rendszer módosítására, hogy megakadályozzák a zloty túlzott felértékelődését. Az EBRD tegnapi jelentésében bírálta a lengyel jegybankot, amiért túlságosan lassan csökkenti a kamatokat a gazdaság gyengülése közepette, de arra is rámutatott, hogy a kormány által a jegybankra gyakorolt nyomás veszélyezteti a bank függetlenségét és a kívánttal ellentétes hatást érhet el.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet