BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az unió nem támgatja az IG Metall bérkövetelését

Németországban második napjába lépett az ipari dolgozók sztrájkja. Az IG Metall követelése túlzott, mivel a magasabb bérköltség csökkenti a német gazdaság versenyképességét, és veszélyezteti a törékeny német konjunktúrát – véli Pedro Solbes, az EU gazdasági és monetáris ügyekért felelős biztosa. A bérek alakulásának az inflációval és a termelékenységgel kell ugyanis konzisztensnek lennie - idézi őt a BBC. Elemzők véleménye szerint a túlságosan magas bérkövetelés végül növekvő munkanélküliséghez és megugró inflációhoz vezethet.

2002. május 7. kedd, 10:35

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az autóipar, a gépgyártás és az elektronikai szektor közel 2,8 millió dolgozóját tömörítő IG Metall eredetileg 6,5 százalékos béremelést követelt ez évre a három iparág 3,6 millió alkalmazottja számára. Az során igényét leszállította 4 százalékra, a vállalatok azonban csak 3,3 százalékot ajánlottak, így a tárgyalások megszakadtak. A sztrájk jelentőségét az adja, hogy a német gyakorlat szerint a gépipari bérmegállapodás irányadó a többi szektor számára.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet