Az autóipar, a gépgyártás és az elektronikai szektor közel 2,8 millió dolgozóját tömörítő IG Metall eredetileg 6,5 százalékos béremelést követelt ez évre a három iparág 3,6 millió alkalmazottja számára. Az során igényét leszállította 4 százalékra, a vállalatok azonban csak 3,3 százalékot ajánlottak, így a tárgyalások megszakadtak. A sztrájk jelentőségét az adja, hogy a német gyakorlat szerint a gépipari bérmegállapodás irányadó a többi szektor számára.
