BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A WTC maga alá temette a bevándorlási hivatalt

Megszűnik az USA bevándorlási hivatala, miután a szenátus túlnyomó többséggel (405-9 arányban) megszavazta az erről szóló javaslatot. Ennek értelmében a szövetségi bevándorlási és honosítási hivatal (INS) helyett két szervezet, egy bevándorlási ügyfélszolgálati hivatal és egy rendészeti hatóság tevékenykedik a jövőben.

2002. április 26. péntek, 09:17

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az INS elleni bírálatok a tavaly szeptemberi terrorcselekmények nyomán szaporodtak el. A terroristák ugyanis jórészt szabályos beutazási engedélyek birtokában jutottak be az Egyesült Államokba. A közfelháborodást márciusban tetézte, hogy az INS "örömmel" értesített egy floridai pilótakiképző iskolát: Mohammed Atta nevű külföldi hallgatója diákvízumot kapott, így semmi akadálya amerikai tanulmányai folytatásának. Atta ekkor már fél éve halott volt: ő vezette a New York-i Világkereskedelmi Központba csapódott repülőgépek egyikét.
A döntéssel a Fehér Ház nem ért teljesen egyet, ezért kisebb változtatásokat próbál kieszközölni. Így vita van arról, hogy milyen kormányzati szintre kerüljön az INS-utódszervezetek fölötti szakmai felügyelet.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet