BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Indonézia haladékot kapott

2002. április 14. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Indonézia haladékot kapott a szuverén hitelezők Párizsi Klubjától 5,4 milliárd dolláros adósságának törlesztésére. A megállapodás értelmében az 1997. július 1-e előtt felvett hitelek tőke- és kamattörlesztését az országnak csak 21 hónap múlva kell megkezdenie. Ez már a harmadik adósságátütemezés, amivel a Párizsi Klub segíteni próbálja az indonéz gazdaság talpra állását. Jakarta teljes külföldi adósságállománya a tavalyi év végére 75,9 milliárd dollárt ért el, ebből 41,4 milliárddal tartozik a szuverén hitelezőknek.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet