BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A japán jegybank már látja az alagút végét

A Bank of Japan (BoJ) értékelése szerint a világ második legnagyobb gazdaságában hamarosan véget érhet a 18 hónapja tartó recesszió. Ez elsősorban attól függ, hogy folytatódik-e a kivitel idei első kéthavi bővülése. Az export növelésében a nagyvállalatok közül a Toyota Motor és a Sharp jár az élen. A BoJ már csaknem egy éve nulla közeli kamatszintet tart fenn.

2002. április 12. péntek, 09:57

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A fellendülésnek azonban gátat vet, ha nem bővül a gazdaság 55 százalékát adó lakossági fogyasztás. A japánok pedig igencsak nehezen ösztönözhetők költekezésre, különösen a munkanélküliségtől való féltükben, bár ennek rátája januárban 5,3 százalékra szelidült a tavaly decemberi 5,5 százalékról.
A Fitch nemzetközi hitelminősítőre nem hatott a BoJ optimizmusa. A Reutersnek adott nyilatkozata szerint a cég egyelőre nem változtat a Japán szuverén adósságára 2001 novemberében adott AA jelű minősítését, sőt továbbra is fenntartja a negatív kilátásokat. A Fitch változtatásra csupán akkor hajlandó, ha több jelét látja a japán gazdasági reformoknak.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet