Az Ericsson bejelentette, hogy a Texas Instruments félvezető technológiáját alkalmazva felgyorsítja harmadik generáció mobiltelefonjának fejlesztéseit, hogy azt az eddig tervezettnél alacsonyabb fejlesztési költséggel és előbb piacra dobhassa. Az Ericcson több kisebb gyártónak is felkínálta már 3G-s telefonjának gyártási licencét, hogy a felhasználók száma mielőbb elérje a kritikus tömeget.
