BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A tervezettnél nagyobb veszteség várható a Hitachinál

A legnagyobb japán elektronikai berendezésgyártó, a Hitachi Ltd. a távközlési és az ipari termékeinél egyaránt tapasztalható lanyha kereslet nagy valószínűséggel nem tudja teljesíteni a márciussal záruló pénzügyi évre vonatkozó veszteségcélját - értesült a Nihon Keizai Shimbun napilap. Emellett pedig az elemzők is hasonlóan borúlátók. A Hitachi októberben 230 milliárd jen nettó veszteséget jósolt magának.

2002. február 25. hétfő, 08:54

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A lap viszont úgy tudja, hogy az érték eléri a 300 milliárd jent (2,24 milliárd dollár), az üzemi veszteség pedig 30 milliárd helyett inkább a 100 milliárd jenhez - eddig még soha nem látott negatív rekordhoz - lehet közelebb. Ebben főleg a félvezetőgyártás a ludas: a piac ugyan túljutóban van a mélyponton, de a legnagyobb felvevő cégek - a távközlési infrastruktúra gyártók és az iparvállalatok - lefaragták büdzséjüket, különösen Japánban. A Hitachi eredményét várhatóan az is lerontja, hogy az átszervezési költségek 50-60 milliárd helyett 110-120 milliárd jent tesznek ki.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet