BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

VOR: árbocát törte a SEB

Ma hajnalban eltört a Volvo Ocean Race-en versenyző 60 lábas hajó a SEB árboca. A hajón mindenki jól van, de fel kellett adniuk a 4. szakaszt.

2002. február 7. csütörtök, 12:53

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ma hajnalban balesetet szenvedett a Volvo Ocean Race egyik hajója, a team SEB. A baleset a Horn foktól 1250 mérföldre történt, nagyából 50 kilométeres, azaz nem túl erős szélben. Az árboc közvetlenül a baum fölött tört el, de szerencsére nem a hajóra esett. Legalábbis erről tanúskodik, hogy a legénységből senki sem sérült meg és a hajótest sem károsodott. A legénység levágta a kötélzetet, s sorsára hagyta a letörött darabot, de a baumot és a spinakkerbaumot megőrizték. A SEB az előző szakaszt a kormány sérülése miatt volt kénytelen feadni.

Máté Dániel
Máté Dániel

Ez is érdekelhet