Az alagutat az 1999. március 24-i, 39 ember halálát okozó tűzvész után zárták le- jelentette az MTI. Azóta összesen 300 millió euró költséggel korszerűsítették. A biztonsági feladatokat a francia és az olasz fél közösen látja el.
Újabb néhány héttel elhalasztották a Mont-Blanc-alagút szombatra tervezett megnyitását, mivel a Franciaországot Olaszországgal összekötő Alpok alatti autópálya mennyezetén hétfőn repedéseket találtak. Csak a helyreállítás után indulhat meg a gépkocsiforgalom.
2002. február 5. kedd, 11:34

Az alagutat az 1999. március 24-i, 39 ember halálát okozó tűzvész után zárták le- jelentette az MTI. Azóta összesen 300 millió euró költséggel korszerűsítették. A biztonsági feladatokat a francia és az olasz fél közösen látja el.