A cseh nemzeti bank 7 tagú monetáris tanácsa december 20-án szoros szavazással döntött a kamatok szinten tartása mellett, hiszen a bizottság 3 tagja is vágott volna 25 bázispontot. A ma közzétett jegyzőkönyv szerint a kamatcsökkentés ellen szavazók azzal érveltek, hogy a külső kereslet nem romlott tovább, a betéti kamatok már most is negatívak, a fiskális politika pedig expanzív maradt. A csökkentés mellett főképp a korona erősségével kapcsolatos érvek hangzottak el.
2002. január 8. kedd, 10:12
