A cseh pénzügyminisztérium közölte, hogy 2002-ben nem bocsát ki eurókötvényt. A döntés része a tárca és a cseh jegybank által elhatározott programnak, amelynek célja, hogy csökkentsék a koronára nehezedő felértékelési nyomást. A programról még egyeztet a tárca és nemzeti bank. Eddig úgy volt, hogy Csehország idén 1 milliárd euró értékben bocsát ki idén eurókötvényeket.
2002. január 7. hétfő, 10:04
