Franciaországban életbe lépett az a törvény, amely a kisvállalatok alkalmazottai és a közigazgatásban foglalkoztatottak heti munkaidejét az eddigi 39-ről 35 órára csökkenti. A nagy magáncégeknél ez már tavaly februárban hatályba lépett. Az új szabályozást a munkanélküliség leszorítása érdekében Lionel Jospin miniszterelnök kezdeményezte, de a heves tiltakozás miatt közölte, hogy a 20 főnél kevesebbet foglalkoztató kis cégeknél rugalmasan alkalmazzák a rendelkezést.
