Néhányan azt is megjegyzik, hogy a döntéssel a leendő elnök a kisebbik rosszat választja, mert a peso elengedése rövid időn belül hiperinflációhoz vezetne.
A dollár-peso rendszer fenntartása olyan mértékű fiskális szigort tesz szükségessé, hogy annak elfogadtatása - különösen az elmúlt napok zavargásainak fényében - lehetetlen - vélik az elemzők. Argentína 132 milliárd dolláros adósságot görget maga előtt, és ha nem sikerül drasztikus módon csökkenteni az állami kiadásokat, valamint a bérek csökkentésével versenyképessé tenni a gazdaságot, akkor az felülértékelt peso megbosszulja magát, elkerülhetetlenné válik a fizetésképtelenség. Az elemzők éppen ezért nem látnak esély arra, hogy a dél-amerikai országban a következő egy hónapban sikerül elkerülni a peso leértékelését és a fizetésképtelenség bejelentését, sokkal inkább azt találgatják, hogyan játszódik majd le a gazdasági összeomlás.
Az elemzők egy része szerint ugyanakkor a valutatanács fenntartásával a leendő elnök a kisebbik rosszat választja, mert a peso lebegtetése minden valószínűség szerint azonnali hiperinflációhoz vezetne a gazdasági káosszal küszködő országban.
Rodrigez monetáris politikája immár világos, fiskális elképzelései azonban még nem ismertek, és valószínűleg ezen áll, vagy bukik minden. Ha sikerül jelentős kiadáscsökkentést elfogadtatnia, és hiteles programjához meg tudja nyerni a nemzetközi pénzügyi szervezeteket, akkor még van esélye az adósságok átütemezésére, lélegzethez juthat a gazdaság és normalizálódhat a helyzet. Ám ebben jelenleg kevesen hisznek.
