BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az amerikai gyáriparosok szerint 2,7 százalékos lesz a visszaesés

Az amerikai gyáriparos szövetség (NAM) szerint a gazdaság az idei utolsó negyedévben 2,7 százalékkal fog csökkenni éves összevetésben, míg a fellendelüs már a jövő év elején beindulhat. A szövetség jelentése azonban ez a jövő év első negyedében nem fogja meghaladni az 1,7 százalékot, míg a második félévben akár már 3,5 százalékos GDP-növekedés várható, elsősorban a hazai össztermék kétharmadát generáló fogyasztói kiadások 3,4 százalékos növekedése miatt.

2001. december 12. szerda, 18:16

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet