A Nafta Polska nemrég bejelentette, hogy a jövő év január 10-ig hoz döntést hoz a gdanski kőolajfinomító a második számú lengyel olajcég többségi részvényértékesítése ügyében. A részvénycsomagra a Mol Rt. is pályázott, amely a kizárólagosság kihirdetése után közölte, hogy változatlanul fenntartja ajánlatát. A Nafta elnöke a múlt héten úgy nyilatkozott, hogy a Rotch Energyvel zajló tárgyalások esetleges kudarca esetén alternatív megoldásokat fognak mérlegelni, köztük a részvénycsomag átadását a PKN Orlen számára.
